poniedziałek, 24 stycznia 2011

Niezwykła popularność Sterowników Logicznych PLCSterowniki Logiczne PLC od lat cieszą się rosnąca popularnością. Skąd ona wynika?
Aby sobie odpowiedzieć na to pytanie należy na początku przyjrzeć się nieco ich budowie wewnętrznej i ich wykorzystaniu w różnych gałęziach przemysłu zależy od ich wielkości. Jak wszystkim wiadomo sterowniki logiczne możemy podzielić na 3 wielkości małe średnie i duże.
O ile jesteśmy sobie w stanie wyobrazić gdzie mogą służyć sterowniki małe o tyle fiunkcjonalność średnich i dużych może już nastręczać pewne problemy
Przyjrzyjmy się nieco bliższej sterownikom wg wielkości średnim.
Jakie branże przemysł najczęściej z nich korzystają i gdzie znajdują zastosowanie?
Przede wszystkim są to szybkie regulatory PID ,komunikacja i wizualizacja oraz regulatory temperatury najczęściej z czujnikiem PT100.
Ich zastosowanie nie jest tu przypadkowe.
Ich łatwość programowania i duża moc przeliczeniowa pa także budowa modułowa sprawiają ,że ich popularność ciągle rośnie. Jeśli dołożymy do tego możliwości programowania serownika za pomocą komputera PC oraz możliwości komunikacyjne z siecią PROFIBUS, od razu pojawia nam się odpowiedź gdzie szukać ich popularności oraz powszechnego zastosowania